ربات پرنده بازرس:

این پرنده در دو حیطه بازرسی خطوط برق و بازرسی خطوط لوله ای کار خود را انجام می‌دهد

پرنده بازرسی خطوط برق:

بازرسی خطوط برق به دلیل حیاتی بودن این منابع یکی از ضروری ترین بازرسی های موجود در صنایع کشور محسوب شده و سالیانه هزینه های بالایی را جهت شناسایی عیوب این شبکه ها اختصاص می‌دهند. در کنار این هزینه راهی کارآمد جهت شناسایی دقیق این عیوب و جلوگیری از تلفات انسانی ناشی از برق گرفتگی، بازرسی توسط پرنده های بدون سرنشین می باشد. در حوزه بازرسی خطوط برق با توجه به وجود نویزهای شدیدی که به دلیل دکل های فشار قوی است امکان تداخل فرکانس و قطع ارتباط پرنده با ریموت کنترل پرنده وجود دارد بنابراین سیستم پرنده باید طوری طراحی گردد که در مقابل این موانع ایزوله باشد همچنین قابلیت زوم تصویر جهت مشاهده دقیق عیب را دارا باشد. که پرنده های این شرکت این قابلیت را داراست و از نظر استاندارد تمامی مسائل موجود در آن رعایت شده است.

پرنده بازرس خطوط لوله ای:

بازرسی لوله ای نیز به دلیل وجود نشتی های مختلفی که در خطوط لوله ای وجود دارد و هزینه های گزافی که جهت شناسایی این عیوب می شود جزء یکی از بازرسی های پر هزینه محسوب می شود. بنابراین استفاده از وسیله ای که این هزینه ها را کاهش دهد و پاسخگوی نیاز این صنعت باشد و خطاها و هزینه های انسانی را کاهش دهد همیشه مطرح است.

یکی دیگر از کاربردهای ربات های بدون سرنشین در زمینه بازرسی لوله ای است.

شرکت فراساپرواز با دراختیار داشتن این ربات های که سنسورهای ویژه ای بر روی این پرنده ها نصب شده است این قابلیت ها را داراست که در کمترین زمان ممکن این عیوب را شناسایی و به مرکز کنترل گزارش نماید.